رئیس شورای عالی استان ها در پیامی درگذشت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
یزدی

دکتر علیرضا احمدی در پیامی درگذشت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت و نوشت: حکیم و علیم فضیلتمدار، حضرت آیت الله مصباح یزدی، ثمره شجره طیّبه روحانیّت جلیل القدر، در گسترش و حراست از میراث عظیم شیعه، شگفتانه کوشید و آثار ثمین بسیاری از خویش برای اعصار و امصار، به یادگار گذاشت.

علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها در پیامی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت.

ارتحال اسفناک اندیشمند فرهیخته و فرزانه، حضرت آیت الله مصباح یزدی رحمة الله علیه، ثلمه ای برای ایمانیان و دانشوران و طالبان علم و فضیلت است و اریکه ی دانش، هماره آرزومند جلوس چنین سرآمدان عرصه ی علم و اعتلاست که عمر بی بدیل خویش را نِذر نورآگین نمودن جامعه ی اسلامی و وقف وفای به عهد الهی کرده اند و بسان مِهر منیر سپهر سعادت، می تابند و شعاع شورآفرین خویش به خیل خداخواهان و پارسایان پژوهش پیشه، ارزانی می دارند و با روشنای علم و عمل، رستگاری و رهایی از ظلمات را برای آحاد تمامت جامعه به ارمغان می آورند و با نفس نفیس و عقل سلیم خویش، سُمُوّ و سعادت و سرافرازی به جامعه می بخشند. گواراییِ رحمت و رضوان حیّ حکیم، در جنّت النّعیم، گوارای وجودش که در سراسر عمر مبارک و متیمّنش، در صراط رضایت آفریدگار متعال، و تعالی و تکامل آفریدگان او، به گونه ای اندیشید و عمل کرد که کارنامه ی کرامت و کوشایی اش مشحون از خیر و خلوص خدایی است.

«العلمُ نورٌ یقذفهُ الله فی قلب من یشاء». دیانت و دانایی آن عالم متألّه، روشن از روشنای نور رحمت و رأفت خداوند خبیر بود که بر فؤاد فرید او تجلّی یافته و ممشای علمی اش منشأ برکاتی بود که قلوب مشتاق را در صراط سعادت، پویایی و پایداری می بخشید و معارف و معالم دین مبین اسلام را محبوب نفوس مستعدّه می ساخت. درودِ دادارِ وَدود، بر او باد که در راه روشن هدایت و تبلیغ، بی دریغ، سعی بلیغ نمود و لحظه ای در این طریق، از پا ننشست و با نستوهی و عزم عزیم و کوششی قویم، بذر تعلیمات برترین آیین آسمانی را در زمین اندیشه ها می افشاند و نهال دل ها را با زلال علوم ناب الهی، سیراب و سرشار می کرد.

حکیم و علیم فضیلتمدار، حضرت آیت الله مصباح یزدی، ثمره ی شجره ی طیّبه ی روحانیّت جلیل القدر، و این عزیز سفرکرده که هزاران هزار دل، رهین دانش و دیانت اوست، در گسترش و حراست از میراث عظیم شیعه، شگفتانه کوشید و آثار ثمین بسیاری از خویش برای اعصار و امصار، به یادگار گذاشت.

خداوند متعال، ایشان را با موالی معصومش، قرین نموده و روح متعالی اش را در اعلی علّیّین در کنار سدرِة المنتهی، میهمان نبیّ اعظم و خاندان معظّمش فرماید.

پایان پیام/