باید انتقام سخت و شدیدی از آمرین و مرتکبین این جنایت گرفته شود
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
علیرضا احمدی

رئیس شورای عالی استان‌ها در پیامی به مناسبت ترور شهید فخری زاده ضمن تبریک و تسلیت شهادت این شهید بزرگوار گفت: کارگزاران نظام اسلامی، در اندیشه انتقام سخت و شدید، از مزدورانی باشند که این فاجعه تأسف بار را برای ملّت معظّم ایران اسلامی، رقم زدند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها در پیامی ترور ددمنشانه شهید محسن فخری زاده را به رهبر معظم انقلاب، مردم شهید پرور انقلاب اسلامی و خانواده این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

عروج فخرِ فائزین و سرآمدِ دانشوران

در حریم عشق، نیک سیرتان را صلا می دهند و در ولیمه ی عشّاق، کبوتران مشتاق را مأوا عطا می کنند. شهید، واله ای است که از رخ اندیشه، نقاب برمی کشد و حقیقت را از پرده بیرون می افکند، و شهادت، شعله ای است که در خرمن پروانه می افتد، و تبسّمی است در قالب گریه ی شمع. خاک وجود شهید را از ازل با باده ی ولایت و وِداد، سرشته اند و دلِ دریایی اش را مهیّای عمارت و عمران ساخته اند. شهید، پروانه ی حضور مجلس انس است و شیدای شهادت.

«من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا اللّه علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم ینتظر و ما بدّلوا تبدیلا» (سوره مبارکه احزاب، آیه ۲۳)

از مؤمنین، کسانی هستند که صادقانه انتظار شهادت می کشند و شبان و روزانشان، ممزوج با حسرت و غبطه است. فراتر از آنان، کسانی هستند که شهادت، مشتاق آنهاست و باغ بهشت، شائق دیدارشان. سلام و درود حق بر حق پرستانی که در سیاهی و سپیدی، سبزی و سرخی، و بلا و سکون، به خال لب یار می اندیشند. آنان آزادگان دنیا و آخرتند و گلچین روزگار فقط دست به سوی آنها می یازد.

شهادت دانشمند دفاعی و هسته ای، شهید سرافراز، جناب آقای محسن فخری زاده، بار دیگر حقیقت ذات خبیث دشمنان صهیونیستی میهن عزیزمان را به جهانیان، نمایاند و ضایعه ای است جبران ناپذیر برای تمامی آزادگان جهان؛ «ثُلمة ٌ لا یسدّها شیء.»

هر بنایی که در سرای فنا بنگری، رو به ویرانی و خلل است مگر بنای محبّت، که اوج این بنای آسمان شکاف، شهادت در راه معشوق است. در این طریق، دل و جان اگر فدا شوند، باکی نیست. غایت، رضایت اوست.

رجال صادقی در گذرگاه دنیا آمده و رفته اند و به عهد دیرین خود وفا نموده اند. مردان دیگری چشم به راه روز موعودند؛ روز شهادت، روز میثاق خون، روز رضا و تسلیم. دل به وصل یار بسته اند و گلبانگ ولایشان از ثری به ثریّا رسیده است. آیینشان سودای عِذار یار است و نشاط دل محزونشان، ذکر دلدار.

آن زمان که پیکرِ تمامتِ ایثار، حضرت سالار شهیدان علیه السّلام بر زمین تفتیده ی نینوا افتاد، از جوشش و غلیان خون منزّهش، هزاران هور برخاست و کهکشانِ ستاره های سرخ وفا در فضای بی کرانه ی تاریخ، ممتد شد تا به خاک پاک ایران رسید و قمرهای گلپوش خونرنگ را به ضیافت وصل کشانید. شهادت، فصل وصل سالکان و موسم تبسّم دلخستگان، در آن هنگامه که آغوش می گشاید، کسی را یارای در برگرفتنش نیست جز پاکباخته ی معشوق لامکان.

گوارا باد بر این شهید کریم و کوشا، شهادت در راه رضایت کردگار.

همان گونه که مقام معظّم رهبری فرمودند، بر همگان است که کرامت و کوشایی جناب فخری زاده، فخر فائزین عرصه ی علم و اقتدار و سرآمد دانشوران را سرلوحه ی زندگی قرار دهند و کارگزاران نظام اسلامی، در اندیشه انتقام سخت و سدید، از مزدورانی باشند که این فاجعه تأسف بار را برای ملّت معظّم ایران اسلامی، رقم زدند. «انّا مِنَ المجرمین منتقمون» (سوره مبارکه سجده، آیه ۲۲)

علیرضا احمدی- رئیس شورای عالی استان ها

پایان پیام/