رئیس شورای عالی استانها: شوراها می توانند منویات مقام معظم رهبری درخصوص حل مشکلات مردم را تحقق بخشند
سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
دکتر احمدی

رئیس شورای عالی استانها با اشاره به اینکه شوراهای سراسر کشور در حال حاضر آمادگی اجرای منویات مقام‌معظم رهبری را دارند گفت: قطعا این شوراها می توانند به منویات مقام‌معظم رهبری در راستای حل مشکلات مردم جامه عمل بپوشانند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، روز گذشته (پنجشنبه، یکم آبان) دکتر علیرضا احمدی،رئیس شورای عالی استانها با همراهی تعدادی از مدیران شورای عالی استان ها ، سفری یک روزه برای بررسی مشکلات شوراهای شهر و روستای کردستان داشتند.
در ابتدای این سفر رئیس شورای عالی استانها با همراهی محمدرضا صمیمی مدیرکل امور شوراهای وزارت کشور و جمعی از فرماندهان سپاه با حضور در مقبره شهدا به مقام شامخ شهدای والامقام استان کردستان ادای احترام کردند.
در ادامه دکتر علیرضا احمدی دیداری با حجت الاسلام پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان داشتند و توضیحاتی در خصوص جایگاه شورای عالی استانها و اقدامات صورت گرفته در چندماه گذشته ارائه دادند.
رئیس شورای عالی استانها در این دیدار با تاکید به اینکه شوراهای شهر و روستا می توانند براساس تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به حل مشکلات جامعه قدم های مثبتی بردارند گفت: در چند ماهه گذشته با راه اندازی سامانه جامع ثبت تخلفات و شکایات مردمی و همینطور سامانه عضویت شوراهای سراسر کشور به تقویت جایگاه شوراها پرداخته شده است.
دکتر علیرضا احمدی در ادامه این دیدار بیان داشت: شوراها یک جامعه معظم و‌ منتخب مردم هستند که می توانند گره هایی از زندگی مردم با توجه به مشکلات اقتصادی فعلی باز کنند.
رئیس شورای عالی استانها بیان داشت : این شورا بعنوان شورای فرادستی ظرفیت های بزرگی در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی دارد و قطعا این شوراها می توانند به منویات مقام‌معظم رهبری در راستای حل مشکلات مردم جامه عمل بپوشانند. 
دکتر احمدی پس از این دیدار در بیست و هفتمین جلسه رسمی شورای استان کردستان که با حضور استاندار کردستان و مدیرکل امور شوراهای وزارت کشور برگزار شد حضور پیدا کرد که در این جلسه پس از اظهارات چند عضو شورای شهر و روستای استان کردستان به سخنرانی پرداخت. 
در این جلسه احمدی به حضور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه در اجلاس شورای عالی استانها اشاره کرد گفت: حضور ایشان در اجلاس شورای عالی استانها، خیر و برکت برای شوراهای سراسر کشور داشت که توانست بخشی از دغدغه های شوراها را در حوزه قوه قضاییه برطرف کند.
دکتر احمدی با اشاره به تفاهم نامه همکاری که با دیگر دستگاه های کشور منعقد شده است گفت: تفاهم نامه هایی با دستگاه های مختلف از جمله دیوان عدالت اداری، سازمان پدافند غیرعامل کشور، بانک کارآفرینان امید، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دانشگاه های آزاد و پیام نور و دیگر دستگاه ها منعقد شده که تمامی این اقدامات در راستای خدمات رسانی بهتر از سوی نمایندگان مردم در شوراها به خود مردم است. 
در ادامه این جلسه که با حضور شوراهای شهر و روستای استان کردستان برگزار شد، وی به جمع آوری کمک مومنانه که جز مواردی است که از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است اشاره کرد و گفت: شوراها برای عمل به این فرضیه در این حوزه باید پیش قدم شوند.
رییس شورای عالی استان ها در ادامه بیان داشت: بارها از مقام معظم رهبری شنیده ایم که تاکیدات فراوانی به حل مشکلات مردم غیور و شهید پرور کردستان داشته اند که این نشان از علاقه معظم اله به مردم این استان است.
در ادامه این سفر یک روزه رئیس شورای عالی استانها در جلسه شورای سنندج حضور پیدا کرد و پس از آن به سوالات خبرنگاران این استان پاسخ داد.
در آخرین برنامه این سفر کاری، رئیس شورای عالی استانها با استقبال مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان در برنامه تلویزیونی گفتمان در استان کردستان حضور یافت و با مردم کردستان درباره شوراها سخن گفت که بزودی این گفت و گو منتشر خواهد شد.
انتهای پیام